عملکرد لژیون ویلیام وایت همسفران
چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 10:30 | نوشته شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )
فضولی از فضل می آید، یعنی کسی که فضل فروشی میکند، یعنی کسی که به خودش اجازه می‌دهد تا در کار دیگران مداخله کند و دیگران را نقد کند یعنی من بالاترم!! 

یا رحمان
عملکرد لژیون ویلیام وایت همسفران ؛ مورخ ۱۴۹۷/۸/۱۵ با دستور جلسه " سی دی فضولی و آسایش" آغاز به کار کرد.
خلاصه سخنان:
فضولی نقطه مقابل آسایش است.
فضولی از فضل می آید، یعنی کسی که فضل فروشی میکند، یعنی کسی که به خودش اجازه می‌دهد تا در کار دیگران مداخله کند و دیگران را نقد کند یعنی من بالاترم!! دیگران را می‌توانم نقد کنم، دیگران را بررسی کنم، برای ما مشخص می‌شود که فضولی نقطه مقابل آسایش ماست، یعنی ما با فضولی کلاً آسایش خودمان را سلب می‌کنیم، اگر همه ما حرمتِ کنگره ۶۰ را رعایت کنیم در آسایش هستیم.
علیه شخصی سرزنش کردن فضولی باز می‌شود، در کتاب هم نوشته اوّل ظَن بد وگمان بد نبرید، وقتی ظن وگمان بد می‌برید، بعد تجسس می‌کنید در کار دیگران بعد غیبت کردن و حکم صادر کردن! بنابراین ما نباید پشت سر دیگران صحبت کنیم.
اگر یک سفر دومی پیش راهنما رفت و از سفر اولی حرف زد، راهنما باید بگوید: شما حق ندارید پشت سر کسی صحبت بکنید.
اگر می‌خواهیم درمان شویم، نباید در زندگی دیگران کنجکاوی و سئوال کنیم چه برسد به داوری وقضاوت کردن!! ما به کنگره می آییم که درمان بشویم و تغییرکنیم این تغییرات باید ذره ذره انجام بشود یک مرتبه انجام نمی‌شود، باید ذره ذره تغییر کنیم تا تبدیل به انسان صالح شویم در کنگره ۶۰ آنهائی که دست به فضولی می‌زنند از گردونه خارج می‌شوند.
  ما اگر بخواهیم به آسایش و آرامش برسیم باید از دخالت در امور دیگران پرهیز کنیم.
ما در کنگره باید تبدیل بشویم ، برای اینکه تبدیل شویم باید از شخصیت قبلی بمیریم، و یک شخصیت جدید از ما متولد بشود و این کار در کنگره اتفاق می‌افتد، این تبدیل شدن کاملا قابل مشاهده است، و من این تغییر و تبدیل را در بسیاری از بچه هایی که به کنگره آمدند می‌بینم، آدمی که در صراط مستقیم باشد نور می‌دهد و همه آن را می‌بینند، بعضی‌ها هم که خوب نیستند، مثل چراغ نفتی دود می‌کنند و بد می‌سوزند و مدام خاموش و روشن می‌شوند، تغییرات باید در ما انجام شود تا تبدیل شویم،  مثل آب انگور که آن را می‌گیرند و می‌گذارند تا ذره ذره در آن تغییرات انجام شود و پس از زمان خاصی تبدیل شود به سرکه، یا شراب، پس باید از یک سری از پارامترهای منفی جدا شویم یک شبه نمی‌شود، هر کس خواست این کار را یک شبه انجام دهد نتوانست، چون تغییرات انجام نگرفته است و زمان لازم طی نشده است، بدون تغییرات تبدیل امکان ندارد. در گروه های دیگر طرف صد بار ترک می‌کند دوباره می رود مصرف می‌کند. چون تغییر در آنها صورت نگرفته، و آنهائی که ده سال پاک هستند هنوز حالشان خراب است، چون درون آنها تغییرات انجام نشده است. تبدیل شدن بدون تغییرات امکان ندارد، پس باید برای اینکه فضای خوب، صمیمی و مناسبی در کنگره ایجاد شود، کارهای ضد ارزشی و هر کاری که باعث جدائی ما می‌شود را انجام ندهیم و از آنها دوری کنیم.       
تهیه و تنظیم : همسفر مریم   

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهناز لزیون 5 استاد معین یکشنبه 20 آبان 1397 11:10
موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic