مصاحبه با کمک راهنمای محترم خانم زهره
سه شنبه 1 آبان 1397 ساعت 22:25 | نوشته شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )
۴- چه اندازه همسفر می‌تواند در سفر مسافر نقش داشته باشد؟
این سوال در کنگره بسیار به جا و کاربردی است، اگر همسفری با آموزش‌ها و بالا بردن دانایی، خود را می‌شناسد و غبار روی قلبش را کنار بزند و بتواند آن عشق را به خودش و مسافرش بدهد، آن وقت می‌تواند همان بال پرواز بچه عقابی شود که کم کم جان می‌گیرد و بزرگ می شود و با، بال قوی خودش که همسفرش است اوج گیرد و پرواز کردن در اوج را با هم تجربه کنند، من به وجود همسفران در طول سفر ایمان دارم که با آموزش و فرمانبرداری، برای اوج یک مسافر لازم و ضروری است.یا حکیم
به نام خدای زیبایی‌ها
عرض سلام و ادب دارم، خدمت همه عزیزان و از شما کمک راهنمای محترم خانم زهره سپاسگزارم که وقت پرارزش خود را در اختیار ما گذاشتید تا بتوانیم دقایقی از تجربه های شما بهره مند شویم و مانند همیشه از شما اساتید کنگره بیاموزیم.

۱- لطفا خود را به رسم کنگره معرفی نمائید؟
سلام زهره هستم همسفر رضا، با تخریب شیشه، قرص، متادون، به راهنمایی آقای علیرضا زرکش و خانم فریده رشوند، رهایی: 3 سال و 2 ماه. 

۲- فراز و نشیب‌هایی که در سفر اول داشتید را لطفا بیان کنید.
همسر من بر اثر استفاده بسیار زیاد شیشه و زمان طولانی مصرف، تخریب زیادی داشتند و در طول سفر اول راهنما عوض کردن او باعث شد که سفر طولانی و در عین حال بسیار سختی را طی کنند، و من هم چون همسفرشان بودم به همین علت، مدت سفر به طبع برای من هم سخت و دشوار بود، چراکه خود من هم بر اثر جهالت های بسیار و همین طور ناآگاه بودن به موادمخدر و برخورد با یک مصرف کننده همیشه در مقابل و پشت همسرم بودم و هیچ وقت در کنارش حرکت نمی‌کردم و همین باعث شد که حال همسرم خراب تر و اوضاع روحی خودم هم وخیم‌تر شود ولی در طی 3 سال سفری بسیار سخت و نفس گیر بود و فراز و نشیب های بسیاری داشت، با هم یاد گرفتیم در کنار هم حرکت کنیم و در صراط مستقیم قرار بگیریم و به لطف خداوند به نقطه رهایی دست پیدا کنیم.

۳- آموزش های کنگره تا چه حد در زندگی شما موثر واقع شده است؟
برای پاسخ این سوال یک برگشتی به روزگار قبل از کنگره باید بزنم، روزگاری که همش رنج و جنگ بود، ناسزا و تحقیر بود، و همه اش در فکر این بودم که چطور همسرم را سر جایش بنشانم و به او بفهمانم که تمام تقصیرها از اوست، چون نگاه من به فرد مصرف کننده این بود، ولی وقتی با کنگره آشنا شدم و کم کم با آموزش ها آشنا شدم نگرشرو دید من تغییر کرد و این تغییر دیدگاه به جایی رسید که دیگر همسرم را مقصر نمی دیدم و به نقص های خودم می‌پرداختم و بعد آرامش را به خوبی حس می‌کردم.

۴- چه اندازه همسفر می‌تواند در سفر مسافر نقش داشته باشد؟
این سوال در کنگره بسیار به جا و کاربردی است، اگر همسفری با آموزش‌ها و بالا بردن دانایی، خود را می‌شناسد و غبار روی قلبش را کنار بزند و بتواند آن عشق را به خودش و مسافرش بدهد، آن وقت می‌تواند همان بال پرواز بچه عقابی شود که کم کم جان می‌گیرد و بزرگ می شود و با، بال قوی خودش که همسفرش است اوج گیرد و پرواز کردن در اوج را با هم تجربه کنند، من به وجود همسفران در طول سفر ایمان دارم که با آموزش و فرمانبرداری، برای اوج یک مسافر لازم و ضروری است.

۵- اینکه گفته می‌شود همسفر نباید کاری به مسافرش داشته باشد آیا غیر از معنای ظاهری آن معنای باطنی در آن نهفته است و آیا می‌شود به این جمله مطلق نگاه کرد؟
بله به این جمله اعتقاد دارم و بیان درستی است و یکی از کلیدهایی است که یک همسفر برای رسیدن به آرامش نیاز دارد، در معنای ظاهری یعنی اینکه همسفر در مقوله اعتیاد و مواد مخدر حق الیقین نیست، شاید اطلاعاتی داشته باشد ولی چون تجربه این کار را ندارد پس نمی‌تواند در طول سفر کمکی کند که به نفع مسافرش باشد، و باید کار را به کاردان بسپرد، یعنی کسی که از یک مصرف کننده به معلم و راهنما و بلد راه شده است، تا مسافر هم بهتر و کارآمدتر عمل خواهد کرد.

۶- نظر خود را نسبت به این جمله بیان کنید.
فرد دیگری مصرف کننده است، من چرا باید به کنگره بیایم.
این جمله در ذهن 99 درصد همسفران تازه وارد ورود می‌کند و روی این جمله هم پافشاری دارند، و دلیل آن هم این است که به کنگره و آموزش‌های آن  در بدو ورود آشنا نیستند و نگاهشان هم به یک مصرف کننده فرق دارد، ولی کم کم با آموزش‌ها آشنا می‌شوند و دیگر به این جمله هم فکر نمی‌کنند.

۷- باور خود را نسبت به اعتیاد و فرد مصرف کننده قبل از کنگره را بیان کنید.
باور وحشتناکی بود، اینکه اعتیاد آخر دنیاست و فقط این بیماری باید با مرگ پایان می یابد و درمانی وجود ندارد، و یک فرد مصرف کننده لایق بدترینها می‌باشد، چون هیچ اراده و غیرتی ندارد و آدم بی مسئولیتی است و تمام بدی هایی که می توان در ذهن تصور کرد را به فرد مصرف کننده می توان لقب داد را در باور خود داشتم.


۸- آقای مهندس می‌فرمایند: « شاگرد که مهیا باشد، استاد خودش خواهد آمد» نظرتان را بیان بفرمائید.
می‌فرمایند: « اگر شاگرد باشد مطمئنا استاد هم مهیا خواهد شد» اگر کسی خواستار یادگیری باشد، اگر  کسی خواهان آموزشی باشد و اگر کسی این بذر و خواسته درونش باشد، آن وقت است که حرکت کند بعد بستر آماده خواهد شد و کائنات کمک خواهند کرد و کسانی که در جلوی راهت قرار خواهند گرفت که همان رب و استاد هستند و تو را برای رسیدن به هدفت یاری خواهند داد.

۹- آیا خدمتی که در کنگره انجام می‌دهید بازتابش را در زندگی خود می‌بینید؟
خیلی زیاد می‌توان این بازتاب را دید، طوری که گاهی اوقات از برکت های خدمت در کنگره شگفت زده می‌شوم و می‌بینم که چه قدر می‌تواند خدمت به خلق خداوند برکت داشته باشد و در بزرگ شدن من زهره چه قدر سهم بزرگی دارد، از خداوند می‌خواهم که لطفش را شامل حالم همچنان داشته باشد و من را در راه خدمت استوار و محکم نگه دارد.

۱۰- به عنوان کمک راهنما چه توصیه ای برای افرادی که امسال در آزمون کمک راهنمایی می‌خواهند شرکت کنند دارید؟
توصیه من به عنوان یک خواهر به این عزیزان این است که در این مسیر از هیچ تلاش و کوششی کم نگذارند و با اطلاعات قوی و به اندازه در این امتحان حضور پیدا کنند و این را بدانند که هر وقت لایق این خدمت باشند، اذن آن برایشان صادر می‌شود و آنگاه خواهند دید که جایگاه کمک راهنمایی چه قدر والا و باارزش و پر از آموزش است، ان شاءالله هر کسی لایق این جایگاه و شال خدمت است خداوند لایقش گرداند و به این جایگاه برسد.

۱۱- اهمیت حضور در لژیون را در درمان بیان کنید.
حضور در لژیون یک امر واجب و ضروری است و کسانی که می‌خواهند در طی سفر درست حرکت کنند و درمان حقیقی صورت بگیرد و رهایی پایدار و مستدام باشد حتما باید در لژیون حضور داشته باشند، چون در لژیون است که جهان بینی و قوانین و قواعد زندگی کردن را آموزش می‌بینیم.

۱۲- تاثیر صبر در سفر از دیدگاه شما چیست؟
صبر واژه بسیار مهم و تاثیرگذاری است، ما قبل از کنگره هم فکر می‌کردیم صبور هستیم و داریم صبر می‌کنیم ولی واقعا صبر نبود و تحمل کردن بود که بعد از مدتی تحمل، کاسه تحمل و به اصطلاح صبر ما سر می‌رفت و منفجر می‌شدیم و ترکش‌هایمان به خودمان و اطرافیان برخورد می‌کرد و باعث خرابی بیشتر می‌شدیم ولی اگر صبر واقعی و صبوری کردن واقعی را یاد بگیریم، می‌توانیم حس های یخ زده خود را شکوفا کنیم و دوباره از همه چیز و داشته هایمان لذت ببریم و در کنار تمام دشواری‌ها و حتی یک مصرف کننده می توان با صبر زیبا زندگی کرد.

۱۳- اهمیت استفاده از منابع آموزشی کنگره را بیان کنید.
ما برای تغذیه روح خودمان باید از منابع درست و صحیح استفاده کنیم و یکی از اضلاع دانایی که آموزش است کاملا مربوط به منابع کامل و درست است و این در هر مقوله ای صدق می‌کند، پس در نتیجه برای بالابردن سطح دانایی باید از منابع درست و به جا آموزش دید که خدا را شکر که این منابع به وفور و کامل در کنگره 60 موجود است.

۱۴- در جمله کوتاه بیان کنید.
خانم فریده رشوند کمک راهنمای شما:
رب و خدای عشقم در زمین و پاداش بزرگی که خداوند به من داد.

کنگره ۶۰: چراغ پرفروغی که در تاریکی مطلق می تابد و درب رهایی را به روی خواهان رهایی می‌گشاید.

خدمت به خلق: لیاقتی که خداوند به هر بنده ای نمی‌دهد و فقط لایق بندگان خاص خداوند است.

کتاب عشق: کتابی با کلیدهای طلایی برای بازکردن قفل های زندگی و کتاب یادگیری قوانین درست زندگی کردن.

مسافر: فرشته ای که راه را پیدا کرده و در حال سفر کردن است.

حرف آخر شما: در آخر از خانم سمانه که یکی از خدمتگزاران فعال و پویای کنگره 60 می‌باشند از بابت این مصاحبه سپاسگزارم.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرسعیده شنبه 12 آبان 1397 15:58
بسیار استفاده کردم و لذت بردم
خداقوت به هردو عزیز
ماری سه شنبه 8 آبان 1397 17:39
بسیار عالی بودسمانه خانم،وزهره جون،کامل ومفید بود
همسفر آزاده یکشنبه 6 آبان 1397 23:08
عالی بود ممنونم
بهار یکشنبه 6 آبان 1397 04:27
سلام خدمت سمانه خانوم و زهره خانوم عزیز تشکر میکنم بابت مصاحبه ی عالیتون سمانه جان.وبسیار لذت بردم از صحبت های پز مغز و مفهوم سرکار خانم زهره ی عزیز.خداقوت
سولیدا جمعه 4 آبان 1397 14:36
با عرض سلام خدمت خانم سمانه ی عزیز و خانم زهره ی عزیزم بسیار عالی بود و به وجود زنان نابی چون شما افتخار میکنم
همسفراعظم گروه مرزبانی جمعه 4 آبان 1397 10:56
وو
جمعه 4 آبان 1397 10:54
سلام واحترام خدمت تمام اعضااستادمعین..ازخانم سمانه سپاسگزارم بابت تهیه گزارش..برای خانم زهره هم آرزوی بهترینهارودارم
نرگس پنجشنبه 3 آبان 1397 06:08
لذت بردم از صحبت های ارزشمند تون عالی بود
شهناز لزیون 5 استاد معین چهارشنبه 2 آبان 1397 18:50
خیلی عالی بود
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic