گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
دوشنبه 30 مهر 1397 ساعت 19:36 | نوشته شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )
اصولاً تاریكی یعنی اینكه نیروهای ما تحت فرمان ما نباشند و در مقابل ما باشند و حرف ما را گوش نمی‌كنند و هرچه این تاریكی عمیق‌تر باشد این نیروها بیشتر از اختیار و فرمان ما خارج می‌شوند.

یا انیس
گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران ؛ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۷/۳۰ با دستور جلسه " سی دی معلم " با استادی خانم سمانه آغاز به کار کرد.
خلاصه سخنان استاد :
انسان اگر بخواهد وارد تاریكی شود شرطش این است كه نقض فرمان كند كه فرمان خداوند را اجرا نكند و یك فرمان دیگر را اجرا كند كه انسان یا فرمان خداوند را اجرا می‌كند یا نمی‌كند، حدّ وسط هم ندارد و این اگر ادامه پیدا كند سقوطش بیشتر و بشتر می‌شود و در تاریكی می‌رود. 
مفهوم تاریكی یعنی: كسی كه در اوج اعتیاد هست و خیلی از نیروهای طبیعی كه در خود انسان تحت امرش هستند، دیگر تحت امر او نیستند، یعنی اگر می‌خواهد فكرش درست باشد، پا و دست او تحت امر خودش باشد، خواب او تنظیم باشد، و وقتی مواد به او  برمی‌گردد، دوباره می‌تواند كار خود را انجام بدهد. 
و یا مثال بارز آن خود ما قبل از این‌که سفر ویلیام خود را شروع کنیم، به خاطر وابستگی به سیگار یا قلیان گاهی تا مصرف نیکوتین نداشتیم، قادر به  انجام کارها نبودیم چراکه اولویت ما اول کشیدن سیگار یا قلیان بود.
خماری هم همین است كلیه نیروهای انسان از اختیار او خارج شده‌اند و نیروهایش در مقابل او قرار می‌گیرد و این در مسائل دیگر هم است، مثلا:ً آدم فكرش آرام نیست، اینجا نیروی ذهن در كنترل انسان نیست و اگر نیروی ذهن بیاید و در كنترل انسان قرار بگیرد، خیلی وضعیت خوب می‌شود مثلا؛ً خیلی از كارهایی كه ما نمی‌توانیم انجام بدهیم به خاطر این نیست كه ما وقت آن را نداریم، چون آنقدر ذهن ما مشغول است و دغدغه داریم که نمی‌توانیم و این مسئله در فیزیك هم است: ممكن است دست و پای ما در اختیارمان نباشد، ممكن هست كلام ‌ما در اختیارمان نباشد، چراکه بعضی وقتها حرفی می‌زنیم و بعد می‌گوییم كه چه حرفی زدیم و ای كاش از دهن ما بیرون نمی‌آمد، یا یک عملی را انجام می‌دهیم که بعد از کار خود پشیمان می‌شویم، و بهشت این طوری هست كه انسان نیروهایی كه در خلقتش استفاده كرده بیان و تحت فرمانش قرار بگیرند، آن وقت بهشت می‌شود. مثلاً: می‌خواهد تمركز كند و تمركز می‌كند، نمی‌خواهد حرفی بزند و نمی‌زند و غیره....  
 که اصولاً تاریكی یعنی اینكه نیروهای ما تحت فرمان ما نباشند و در مقابل ما باشند و حرف ما را گوش نمی‌كنند و هرچه این تاریكی عمیق‌تر باشد این نیروها بیشتر از اختیار و فرمان ما خارج می‌شوند.
پس این نقطه آغازش نقض فرمان بود، حال اگر نقطه مقابلش را بخواهیم داشته باشیم و برگردیم شرط آن چیست؟ 
شرط آن مدیتیشن، عشق، کوشش، تلاش، و حتی تفكر هم نیست و تنها باید  انسان فرمان‌بردار باشیم. مثلا: در لژیون ویلیام وایت مدتی هست که می‌آید و همچنان مصرف نیکوتین خود را زیاد و کم می‌کند، شاید در لژیون حضور دارد اما از درون فرمانبرداری نمی‌كند و از درون اعتقادی ندارد، حتی حرف راهنما را می‌شنود، اما باز هم كاری كه خودش درست می‌داند را انجام می‌دهد. 
ولی باید بدونیم «اگر خودفرمان باشیم این اذن خروج از تاریكی به انسان داده نمی‌شود» و این تجربه ای ‌من است که عینا در کنگره مشاهده کردم. 
حالا كه می‌خواهیم فرمان‌برداری كنیم باید فرمان از چه كسی ببریم؟ ممكن است و این که راهنما بودن هم به این صورت است كه راهنما طبقه سلسله مراتب راهنما شده است و یک راهنما خودش فرمان‌بردار بوده است و به پاس اینكه فرمان‌بردار بوده به این درجه رسیده كه فرمانده بشود. 
اگر كسی خواست از تاریكی خارج بشود خارجش می‌كند ولی آن شخصی كه می‌خواهد از تاریکی خارج بشود و باید رهجو فرمان‌برداری را با خودش آورده باشد و اگر این خصوصیت را داشته باشد و بقیه مسائل مثل تفكر، عشق هم به کمک انسان می‌آیند، و او را از تاریكی خارج می‌كنند. راهنما تاریكی وجود ما را هم كنترل می‌كند، و لازم به ذکر است که  اگر رهجو فرمان برداری خود را قطع كند آن بند برداشته می‌شود، آن وقت آن رهجو با نیروهای منفی می‌ماند، كه باید با آنها سرو كله بزند و جوابش را بدهد ولی رهجویی که فرمانبردار راهنمایش است وقتی كه به رهایی می‌رسد به فرمان عقل می‌رسد و این را در وجود خودش بیشتر و بیشتر احساس می‌كند و دانایی او به دانایی مؤثر تبدیل شده است. 
خداوند به هوای علمش جهان را اداره می‌كند و این در انسان هم است و اگر بخواهد فرمانروای وجودی خودش باشد باید علم داشته باشد و این علم به كمك روح انجام می‌شود و این روح هم تحت امر رب است، یعنی ریش و قیچی رهجو  دست راهنماست، و سلسله مراتب برای خروج انسان از تاریكی تحت فرمان بودن را پیشروی می‌كند و انسان همیشه اگر بخواهد از تاریکی خارج بشود باید تحت فرمان باشد و در نهایت علمی را كه به بقیه انتقال می‌دهیم، تنها رهجوهایی  فرمانده خوبی می‌شوند که فرمان‌بردار خوبی هم از راهنمای خود بوده اند، پس از خدا می‌خواهیم تا بتوانیم فرمانبردار خوبی باشیم تا در نهایت فرمانده خوب و لایقی باشیم.   
تهیه و تنظیم : همسفر مریم    

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 6 آبان 1397 23:08
خداقوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات