گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
سه شنبه 10 مهر 1397 ساعت 00:21 | نوشته شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )
نتیجه ای که از قیاس استخراج شد، در اینجا منیت متولد می‌شود و اتفاقی که در عمل می‌افتد این است و دیگر نمی‌دانیم در چه جایگاهی هستیم. موقعی هم که جایگاه مان را در هستی گم کردیم، خیلی اتفاق‌ها به دنبالش می‌افتد و تمام حرکت‌هایی که انجام می‌دهیم اشتباه از آب در می‌آیند.

یا مونس
گزارش ویلیام وایت همسفران ؛ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۷/۹ با دستور جلسه "سی دی منیت " با استادی مسافر نیکوتین میترا آغاز به کار کرد.
گاهی اوقات ما در زندگی جایگاهمان را از چیزی که باید باشد، رفیع تر در نظر می‌گیریم. آنجاست که گرفتار منیت می‌شویم. حالا این منیت ممکن است برای یک نفر 90 درصد باشد برای یک نفر 20 درصد و این باعث می‌شود که ما خودمان، خودمان را ضربه فنی کنیم.
نقطه آغاز منیت انسان که تعریف آن این است که انسان جایگاه خودش را از آن چیزی که هست بالاتر تصور بکند، این است که شروع کند به حرکت کردن در هستی و موفقیت‌ها و مهارت‌هایی را به دست بیاورد و  توانایی‌هایی را چه در زمینه علم یا هنر به دست بیاورد و در آن زمینه‌ها بدرخشد. یعنی شرط لازم برای به وجود آمدن منیت در انسان این است که انسان باید یک سری توانایی‌هایی را در وجود خودش بروز دهد و یک سری استعدادها را در خودش شکوفا کند و بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد. وقتی این مرحله را طی کرد شرط لازم را برای اینکه منیت در او به وجود بیاید فراهم می‌کند. وگرنه کسی که توانایی ندارد نمی‌تواند دچار منیت شود.
حالا ما اول یک حرکت انجام می‌دهیم و یک احساس خوبی به ما دست می‌دهد، بعد شروع به مقایسه کردن و قیاس کردن می‌کنیم و می‌آییم اینجا خودمان را با دیگران بررسی می‌کنیم، در این مرحله اگر دانایی ما اندک باشد که همان ظرفیت ماست، پاسخش به این قیاس این است که تو توانستی آن کار را انجام دهی، دیگران نتوانستند؛ تو بیشتر بودی، دیگران کمتر بودند؛ نتیجه‌ای که گرفته می‌شود این است که تو کارت درست تر از بقیه است، تو بیشتر از بقیه حالیت می‌شود، تو از بقیه خیلی جلوتر هستی
و نتیجه ای که از قیاس استخراج شد، در اینجا منیت متولد می‌شود و اتفاقی که در عمل می‌افتد این است و دیگر نمی‌دانیم در چه جایگاهی هستیم. موقعی هم که جایگاه مان را در هستی گم کردیم، خیلی اتفاق‌ها به دنبالش می‌افتد و تمام حرکت‌هایی که انجام می‌دهیم اشتباه از آب در می‌آیند.
حالت‌هایی مثل خشونت، تنفر، کینه، حسادت، مکر، حیله و تزویر از منیت متولد می‌شوند یعنی همه‌شان زیرشاخه این پارامتر قرار می‌گیرند.
حالا موقعی که ما جایگاهمان را در هستی از دست دادیم یک اتفاق دیگر هم علاوه بر اینکه محاسبات ما غلط می‌شود و سرگردان می‌شویم و دچار تنفر می‌شویم، می‌افتد که امکان ارتباط درست یا به اصطلاح خودمان، تبادل انرژی درست با طبیعت را از دست می‌دهیم و یک قلعه مستحکمی را دور خودمان درست می‌کنیم و به هیچ کس اجازه نزدیک شدن را نمی‌دهیم. بنابراین ما در یک حصار بسته می‌مانیم و بنابراین چیزی را نمی‌توانیم دریافت بکنیم.
حالا کسی که دچار حالت منیت می‌شود، این دو حالت نوسان می‌کند. یا خودش را جمع می‌کند و از احساسات و عواطف محروم می‌شود یا اینکه شروع به حمله کردن می‌کند و وارد حریم دیگران می‌شود. چون جایگاه خودش را بالاتر از آن چیزی که هست می‌بیند. این اجازه را به خودش می‌دهد که وارد حریم دیگران بشود.
 انسان در سطوح متعددی باید برود و پیشرفت بکند و حرکت بکند. یک سطح، یک رشته، دو رشته نیست؛ هزاران هزار رشته است. ممکن است در یک موضوع ما تبحر داشته باشیم و این را نمی‌توانیم وصلش بکنیم به تمام موضوعات. متأسفانه این در سطوح جامعه در سطح بالا هم گاهی اوقات رسوخ پیدا می‌کند. اگر یکی فیزیکدان خوبی است می‌آید در مسائل سیاسی هم اظهارنظر می‌کند، خیال می‌کند چون در فیزیک است، سیاستمدار خوبی هم هست، در ادبیات و جامعه شناسی و تمام سطوح هم اظهارنظر می‌کند. او در یک رشته است. اینجاست که ما گرفتار می‌شویم با قیاس یک رشته که یک مقداری تبحر داریم و آگاهی دچار مشکل می‌شویم و این یک قضیه‌اش است. قضیه دوم هم این است که در همان رشته هم دست بالای دست خیلی زیاد است. ممکن است در آن رشته یک الف ب را یاد گرفته باشیم تا یک حدود محدودی ولی هزاران هزار مسئله است. هیچ گاه نمی‌توانیم بگوییم در این رشته به کمال رسیده‌ایم. انسان قادر نیست در هیچ رشته‌ای به کمال مطلق برسد. فقط خداوند (الله) است که کمال مطلق ویژگی‌اش است. اگر بزرگ‌ترین شخص در فیزیک را آلبرت انیشتین را در نظر بگیریم، فقط در فیزیک توانست یک رابطه‌ای را پیدا بکند، حالا چقدر در فیزیک مسائل مجهول است.
این‌ها را داریم می‌گوییم و بحث می‌کنیم چون دائماً در کنگره سعی و خطاست. دائماً خطا می‌شود و سعی می‌کنیم اصلاحش کنیم. همه ما روی خودمان این کار را انجام می‌دهیم، مسائل مختلفی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم، حالا یکی یک ذره یکی خیلی بیشتر، سعی می‌کنیم مسیرمان را اصلاح کنیم تا دچار این آفت‌ها نشویم.

تهیه و تنظیم : همسفر مریم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic