گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
دوشنبه 2 مهر 1397 ساعت 22:30 | نوشته شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )
نیروها از بین نمی‌روند، بلکه در جایی ضبط و مصادره می‌شوند، در هستی چیزی از بین نمی‌رود بلکه نیروی انسان مصادره می‌شود و افراد دیگری از آن استفاده می‌کنند، 

یا کریم
گزارش لژیون ویلیام وایت؛ مورخ ۱۳۹۷/۷/۲ با دستور جلسه  سی دی " شکل گیری نیروها " با راهنمایی خانم سمانه راس ساعت ۱۵ آغاز به کار کرد.
خلاصه سخنان استاد:
اضطراب از جنس ترس است، اضطراب و نگرانی اگر به مقدار کم و عادی باشد سازنده است اما اگر اضطراب با ترس زیاد و نگرانی از حد عادی بالا رود، دیگر افکار و حافظه در اختیار انسان نیست و تمرکز کاملاً از بین می‌رود و از این قانون به عنوان قانون "فاجعه" یاد می‌شود.
اثری که تاریکی بر انسان می‌گذارد چیست؟
مطمئناً وقتی تاریکی می‌آید، ترس و نفرت هم در شخص بوجود می‌آید و داشتن این حس‌ها دلیل بر وجود تاریکی و یا وجود بندهای تاریکی است، هر انسانی که خداوند آفریده است در وجودش نیروهای بسیار زیادی قرار داده که خیلی از این نیروها را چه در صور آشکار و چه در صور پنهان هنوز نمی‌شناسیم. نیروی دیدن، نیروی تفکر،تعادل و محبت. مجموعه‌این نیروها به علاوه عقل و روح و ... به انسان توانمندی می‌دهد که بالاتر از سایر موجودات قرار می‌گیرد زمانی که تاریکی به وجود می‌آید این نیروها که بسیار هم برای انسان کاربردی است را از اختیار انسان خارج می‌کند.
اولین موضوعی که در انسان مطرح شد و مهم بود موضوع اختیار انسان بود و وقتی می‌گوییم اختیار یعنی مختار هست چیزی را انتخاب کند، اما در حیوان این گونه نیست حیوان هم دارای عقل و حس هست اما دارای اختیار نیست. حیوان زمانی که بوی غذا را در گرسنگی حس می‌کند شروع به تفکر  برای چگونگی حمله به حیوان دیگر می‌کند، و همه این تفکرات در عقل انجام می‌شود. اما این‌ها همه یک موضوع است یعنی اگر حس گرسنگی باشد و شکار هم فراهم باشد حمله هم انجام می‌شود، اما در انسان این‌طور نیست یعنی اگر حس گرسنگی به انسان دست بدهد و شدیداً گرسنه باشد ممکن است غذایش را به فرد دیگری که احساس کند از خودش گرسنه‌تر است بدهد.
انسان‌هایی هم هستند که در راستای حس خود حرکت می‌کنند. وقتی می‌گوییم تاریکی؛ یعنی زمانی که اختیار مطرح شد، تاریکی بوجود آمد و هدف تاریکی هم گرفتن اختیار از انسان هست حالا اگر اختیار را از انسان بگیرد به هدفش می‌رسد.وقتی انسانی در تاریکی قرار گرفت انتخاب‌هایش محدود می‌شود و در راستای حس خود حرکت می‌کند، و مسائل دیگر را مد نظر ندارد شخصی که در اعتیاد قرار دارد هر حسی که به سراغش می‌آید را انجام می‌دهد و این یعنی تاریکی به هدف خودش در این فرد رسیده.
چطور اختیار گرفته می‌شود؟
زمانی اختیار گرفته می‌شود که ما یک سری از حق انتخاب‌های خودمان را از دست بدهیم حق انتخاب زمانی کم می‌شود که انسان یک سری از نیروهایی که در بدو خلقت توسط خداوند داده ‌شده را از دست بدهد، وقتی که نیروی تمرکز، شهامت، تجزیه و تحلیل را از دست داد دیگر انتخاب‌ها کم می‌شود و یک سری گزینه‌ها حذف و ما به جبر نزدیک می‌شویم. 
در اینجا باید بگوییم نیروها از بین نمی‌روند، بلکه در جایی ضبط و مصادره می‌شوند، در هستی چیزی از بین نمی‌رود بلکه نیروی انسان مصادره می‌شود و افراد دیگری از آن استفاده می‌کنند، وقتی شخص در اعتیاد هست نیروها و استعدادهایش از بین نرفته بلکه در جایی قفل و زندان شده و قفل‌ها اگر باز شود و توانایی‌ها برگردد می‌تواند نیروهایش را بهتر به کار بگیرد چراکه چیزهای جدیدی نیز آموخته است. یا می‌دانم در هر زمان که بخواهم می‌توانم صفحاتی را حفظ کنم یعنی نیرو تحت فرمان من هست پس ترسی ندارم و مثل آب خوردن می‌ماند چراکه نیروی من تحت فرمانم هست.
حالا اگر بخشی از نیرو تحت فرمان من باشد و بخشی تحت فرمانم نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟
هر زمان که حالم خوب باشد می‌توانم  صفحات کتابی را حفظ کنم و اگر حالم خوب نباشد، نمی‌توانم. و این هم بستگی به سطح انرژی دارد. در اینجا ترس هم به وجود می‌آید، در زمانی که مسئله مهم و حیاتی در زندگی به وجود می‌آید و نیروها تمام و کمال تحت فرمانم نباشد ترس ظاهر می‌شود چرا که معلوم نیست فردا من در چه حالی باشم. ما ترس نگه‌دارنده و ترس بازدارنده داریم، کسی یک مار و یک عقرب را ناز نمی‌کند و اینجا ترس نگه‌دارنده در وجود انسان‌ها هست و اگر کسی این ترس در وجودش نباشد ممکن است موجب نابودی شخص شود، اما ترس بازدارنده زمانی بوجود می‌آید که نیروها تمام و کمال تحت فرمان شخص نیست و ترس باعث می‌شود شخص جرات و شهامت روبرو شدن با گزینش‌ها را نداشته باشد. فرایند خارج شدن از تاریکی، بدون برگشت نیروها به انسان اتفاق نمی‌افتد. یعنی تا نیروها به انسان برنگردد شخص از تاریکی خارج نشده، اگر کسی اعتیاد را کنار گذاشت آن نیروهایی که قبل از ورود به اعتیاد در شخص وجود داشت اگر به نقطه اول برگشت داده شود یعنی خروج کاملاً انجام‌شده در غیراینصورت خروج از تاریکی انجام ‌نشده است
نقطه آغاز ورود به تاریکی در انسان همان شجره خبیثه هست،وقتی انسان در درون نیروهایی داشته باشد که با آن بتواند در بیرون و در طبیعت  با مشکلات روبرو بشود و بتواند بر آن‌ها غلبه کند این انسان در بهشت هست.

تهیه و تنظیم : همسفر مریممی توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات