گزارش لژیون ویلیام وایت همسفران
دوشنبه 12 شهریور 1397 ساعت 22:04 | نوشته شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )
در دعای کنگره گفته می‌شود هر کسی هر خواسته یا دعایی در پیشگاه خداوند می‌خواهد در ذهن خود تصور کند و تاکید می‌شود فقط یک خواسته و یک دعا! چون شخص متوجه می‌شود چه چیزی از همه برایش مهم تر است.

یا رحمان
گزارش لژیون ویلبام وایت همسفران استاد معین ؛ با استادی خانم سمانه راس ساعت ۱۵ آغاز به کار کرد.
خلاصه سخنان استاد :
برای هر فردی لازم هست خواسته ای که برایش در اولویت قرار دارد را طلب کند و برای رسیدن به هدفش تلاش کند. 
در دعای کنگره گفته می‌شود هر کسی هر خواسته یا دعایی در پیشگاه خداوند می‌خواهد در ذهن خود تصور کند و تاکید می‌شود فقط یک خواسته و یک دعا! چون شخص متوجه می‌شود چه چیزی از همه برایش مهم تر است، پس خواسته ما باید کاملا مشخص باشد و در رسیدن به خواسته هایمان هزار تا مشکلات هست و تعهدی نیست که خواسته مان به راحتی اجابت بشود و برای رسیدن به هدف خود باید پافشاری کنیم و تلاش کرد.
درست مثل درمان نیکوتین لژیون ویلیام وایت که اگر فردی در، درمان نیکوتین خود به رهایی رسید، به خاطر باهوشی او نیست چون هر انسانی از هوش برخودار هست، حالا با کمی بالا و پایین تر بودن هوش، ولی رسیدن به رهایی برای استقامت آن شخص در سفرش است.
فردی که در لژیون ویلیام وایت نشست و خواسته اش رهایی هست، امکان دارد در مسیر سفر اولش هزاران سختی باشد ولی نباید بگوید که این کار رو نمی‌کنم، سی دی گوش نمیدم، لژیون را یکی در میان بیاید، روی برنامه ای که راهنما می‌دهد پیش نرود و بعد بخواهد که رها شود! باید با سختی ها در سفر اول خود بجنگد تا از این موانع عبور کند تا با کیفیت خوب وارد سفر دوم شود و به نتیجه مطلوب دست یابد.
نکته بسیار حائز اهمیت این است که برای رسیدن به خواسته و هدف خود باید مصمم باشیم.
و حال می‌خواهیم به هفت وادی عطار که در سی دی جناب مهندس فرمودند اشاره ای کنیم:
۱- طلب: یعنی شما باید بخواهید مثل درمان نیکوتین
۲- عشق: که در کنگره برای ما وادی آخر عشق هست.
۳- معرفت: می‌گوید طلب کنید و عشق داشته باشید تا معرفت را کسب کنید ولی ما در کنگره می‌گوییم باید معرفت داشته باشیم تا به عشق برسیم.
۴- غنی شدن.
۵- توحید: ما در کنگره توحید را مترادف و برابر با عشق می‌دانیم یعنی کسی که به محبت و عشق برسد، به توحید هم رسیده است.
۶- حیرت: یعنی تعجب اینکه آنچه ما نمی بینیم ولی دیگران می‌بینند و آنچه ما نمی‌شنویم و دیگران می‌شوند، چون ما فقط جسم، مایع و جامد را می‌بینیم ولی حتی گاز را هم نمی بینیم و نباید فکر کنیم جهان هستی همه اش همین است که می‌بینیم، یا وقتی فرد می‌بیند هر کسی هر عملی را انجام بدهد پای عمل خود را می‌خورد حیرت می‌کند، یا قدرت خدا و موجودات دیگر را می‌بیند هر کسی حیرت می‌کند.
۸- فقر: منظور از فقر یعنی شخص نیازمند چیزی نیست. که برای عطار ۷ وادی در راه هست و می‌گوید اگر از این ۷ وادی گذشتی، درگاه الهی هست. 
حالا در وادی اول کنگره تفکر است چون گفته می‌شود اول تفکر کن که چه می‌خواهی؟ تفکر کنیم که ببینیم آنچه را طلب کردیم آیا ارزش دارد؟ 
حالا که طلب کردیم باید حرکت کرد و باید بدانیم قدم هزار فرسنگی با یک قدم شروع می‌شود و زمانی که اولین قدم را برداشتیم راه خودش می‌گوید که باید چه کار کنیم؟ 
باید بدانیم با جلو رفتن گره ها یکی یکی باز می‌شود و قدم قدم راه برایمان باز می‌شود که سعی کنیم قدم هایمان محکم باشد تا راه هموار می‌شود و هرگز از مصائب و مشکلات به خود ترس راه ندهید زیرا وقتی در مسیر حرکت باشید آن وقت باید برگردید راه حل پیدا کنید زیرا هر مشکلی قطعا یک راه حلی دارد، و ما آموزش گرفتم که مشکلات برای ما لعنت خداوند نیست بلکه رحمت هستند، فقط کافی هست که با چه نگاهی به مشکلات نظاره گر باشیم. 
موضوع بعدی این است که ما وظیفه کمک به افرادی را داریم که تسلیم راه درمان خود باشند و تمام نیروها هم به وجود می آیند و نیز هم صدا با شما می‌شوند و به یاری تان می آیند.
ما وظیفه کمک به آنهایی داریم که تسلیم درمان می‌شوند و در اختیار نیروهای مقابل هستند تا هر جا خواست او را ببرند و همان جاست که با راهنمای خود هم صدا می‌شوید.
مسئله خواستن با تسلیم شدن دو مقوله جدا از هم هست، چراکه خیلی ها خیلی سال هست که می‌خواهند درمان شوند ولی تسلیم نیست و اصلا فرمانبردار راهنمای خود نیست.
و باید در ادامه افرادی که می‌آیند و فرمانبردار راهنمای خود هستند باید تشویق بشوند و اعضای کنگره از مطالب باارزش کنگره استفاده کنند تا تفکرشان بیدار شود و همان زمان هست که از همه مهم تر  راحت تر در زندگی شان کاربردی می‌کنند.
ان شاءالله که هر می‌خواهید مشخص باشد و در جهت خواسته ها و طلب خود حرکت کنید و از سختی های راه نترسید و بسیار قوی ادامه دهید تا به نتیجه مطلوب دست یابید.
تهیه و تنظیم : همسفر مریم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic