خلاصه سی دی دو راهی- همسفر فرزانه
دوشنبه 24 شهریور 1399 ساعت 23:20 | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله
خلاصه سی‌دی دوراهی ( مهندس دژاکام )

در سی دی دوراهی مطلب مهم این است که هر یک از ما بر سر یک دوراهی قرار می‌گیریم و همیشه این دوراهی در مقابل ما هست برای انجام هر کاری چه به طرف ارزش ها برویم یا به طرف ضد ارزشها برویم فرقی نمی کند.
دوراهی چیست؟ در وادی دوم با تفکر ساختار ها آغاز می گردد بدون تفکر آنچه هست رو به زوال میرود ، آمده که : خداوند انسان را خلق کرد و بر سر دوراهی قرارداد، یکی  به سمت روشنایی و دیگری به سوی تاریکی و همینطور اختیار به او داد . انسان به واسطه اختیاری که خداوند به او داده حق انتخاب دارد و هر لحظه در زندگی در حال انتخاب است و دائم بر سر دوراهی قرار دارد؛ اگر در این مسیر، راه اشتباه برود حتماً باید بهای اشتباهش را پرداخت نماید و این‌گونه نیست که بلافاصله برگردد و در مسیر درست قرار بگیرد، به این معنی که یک‌باره از جهنم به بهشت نمی‌رود.
خداوند از روزی که انسان را خلق کرد به انسان اختیار داد تا سرنوشت خودش را انتخاب کند، این اختیار فقط به انسان داده شد. جانوران هیچ اختیاری ندارند. انسان چه بخواهد چه نخواهد در هستی هست و در هستی خواهد بود از روز الست بودیم ،هستیم و در آینده هم هستیم و این بودن انتها ندارد هر موقع اعداد به پایان رسیدند ما هم به پایان می رسیم .
این جهان هستی مثل یک حلقه بسته است ما در حلقه هستیم چه بخواهیم و چه نخواهیم نمی‌توانیم از این حلقه بیرون برویم اگر در مسیر درست حرکت کنیم به مقصد می رسیم اگر درست حرکت نکردیم دچار مشکلات می شویم.
اگر از آموزگار آموختی‌که آموختی نیاموختی از روزگار می آموزی .
 گاهی اوقات اگر کار اشتباهی انجام شود نیروهای بازدارنده مانع بازگشت انسان شده و او مجبور است که با ضد ارزش ها همراه شود و به تحقیق درباره ارزش‌ها بپردازد، به این معنی که به‌خاطر اثرات ضدارزشی که در اطراف او وجود دارد، مجبور است تا حدودی با آن ضدارزشها همراه شود، اما متوجه اشتباه بودن کار خود نیز می‌باشد، بنابراین اقدام به کارهای ارزشی می‌نماید و کم‌کم فضای مسموم اطراف و ضد ارزش‌ها را کم‌رنگ می‌نماید و در خلاف جهت ضد ارزش‌ها حرکت می‌نماید تا کاملا محو و ناپدید شوند.
- توبه: به معنی برگشت است، مانند اینکه همان پله‌هایی را که رفته ایم، برگردیم. اگر انسان‌ها بدانند کاری که انجام می‌دهند چه بهایی دارد ابتدا تفکر کرده و سپس آن کار را انجام می‌دهد؛ گاهی در جهت ضد ارزش، کاری را انجام می‌دهد، اما آمادگی لازم برای پرداخت بهای آن را ندارد. پرداخت بها ارتباط مستقیم با تقدیر انسان دارد.
کلید عبور از مشکلات این است که گذر زمان را در نظر داشته باشیم این ممکن نیست که کار اشتباهی انجام بدهیم و یک شبه توبه کنیم و بخشیده بشویم باید هر کار اشتباهی را که انجام داده ایم در هستی و کائنات پاسخ آن را بدهیم.
- تمثیل یعنی چه؟  چرا از تمثیل استفاده می‌کنیم؟ حس، اولین نیروی به کارگیری قوه عقل است، اگر چیزی را حس نکرده باشیم عقل نمی‌تواند آن را پردازش کند، به خاطر همین برای مسائل از تمثیل استفاده می‌کنیم، زیرا نه در صور آشکار و نه در صور پنهان آن را تجربه نکرده ایم، به عنوان مثال بهشت و جهنم همیشه به طور تمثیل بیان می‌شوند. اگر انسان ظرفیت پذیرش مطلبی را داشته باشد می‌تواند آن را درک کرده و استفاده درست نماید و اگر ظرفیت آن را نداشته باشد ممکن است انفجار سلولی در او ایجاد شود و دست به کاری بزند که منطقی نیست.
یکی از مشکلات این است که ما تمام تمثیل ها را به عنوان اصل گرفته‌ایم اگر تمثیل ها شکافته بشود ما می دانیم باید چه کاری انجام بدهیم و چه کاری انجام ندهیم و باز شدن تمثیل ها باعث به وجود آمدن شگفتیها میشود وتولد دیگری پیدا می شود تمام کسانی که با موفقیت سفر را به پایان می رسانند یک لذت وصف ناپذیری در وجودشان هست چون عبور از همان گذرگاه سخت و عقبه است عبور از مطالبی که خروج از آنها کار آسانی نیست .
مطالب این سی‌دی بیشتر به وادی هفتم برمی‌گردد، یعنی؛« رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است، یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم . »  زمانی که انسان بر سر دوراهی قرار گرفته و راه درست را انتخاب کرده و آن را طی کند، می‌تواند بر مشکل خود غلبه کند، در حقیقت عقل راه درست را پیدا کرده و آن را طی می‌کند.
 باور رکن اساسی و اصلی زندگی ماست, اینکه انسان چه چیزهایی را باور دارد، باعث می‌شود که همنام باورهایش را جذب کند و غیر همنام ها را نبیند. به طور مثال: اگر انسان خودش باور کند که نمی تواند رانندگی کند، دیگر نقاط قوت خود را نمی بیند. اگر شخص باور درستی درباره موضوعی داشته باشد، آن را جذب کرده و به سمت جلو می‌رود، همه چیز به باورها بستگی دارد و انسان‌ها قانونهای زندگی خود را بر اساس باورهای خود می سازند. برای این‌که باورهای درست، جایگزین باورهای غلط شود، زمان زیاد و همینطور تکرار و تمرین لازم است.
اگر کاری که در ذهن فرد وجود دارد عملی شود، آن زمان است که متوجه درست یا غلط بودن  باورهای ذهنی خود می‌شود . قدرت ذهن و قدرت باور است که او را به جلو برده و سرنوشت را تعیین می‌کند . کسی که باور داشته باشد می‌تواند بر  سرطان غلبه کند به طور یقین بر آن بیماری غلبه می‌کند. اگر انسان بداند که قدرت باور چقدر قوی است، مطمئنا همیشه مثبت فکر کرده و باورهای درست خود را قوی می کند و اگر باور قوی باشد انسان ناامید نمی‌شود. با باور درست می‌توان القائات مثبت خود را به دیگران انتقال داد.
انسان ها در مقابل سیستم هستی و کائنات رقمی نیستند و درافتادن با این سیستم کار آسانی نیست انسان اختیار کامل دارد و مختار است که هر کاری انجام بدهد ولی باید بهای آن را بدهد انسان گاهی اوقات بر سر دوراهی می‌ماند می تواند درنگ کوتاهی داشته باشد و بعد مسیر را انتخاب کند یا به سمت راست برود و یا به سمت چپ برود ایستادن طولانی باعث زیادی مشکلات می شود. باید تکلیف را مشخص کنید گاهی اوقات انسان ممکن است بر سر دوراهی بماند و راه را عوضی برود طبیعی هستش باید راه اشتباه را برگردد ولی نمی شود یک دفعه اقدام به برگشت کند باید ذره ذره برگردد.
قوانین زندگی همه مثل هم هستند اگر مسیر را اشتباه رفتیم باید برگردیم ما نمی توانیم در بعضی مسائل پارامتر زمان را حذف کنیم این کار امکان پذیر نیست و فرایند زمان همه چیز را به وجود می آورد برای حل مشکلات باید زمان را در نظر داشته باشیم.
همه از چیزی که به پایان می رسانند مثل گیلاس به بقیه می دهند می‌توانند به بقیه بگویند حتی در فصل زمستان هم شکوفه ها می توانند روییده شوندواز بین نمی‌روند ولی مشروط به آن چیزی هست که ما را هدایت می‌کند چه قوانین و دانشی ما را هدایت می کند چه اطلاعاتی ما را هدایت می کند اگر این مسائل بر پایه عقل و ایمان باشد نتیجه خوبی در بر خواهد داشت اگر بر مبنای تعقل و تفکر و ایمان حرکت کنیم به نتیجه خوبی می رسیم کسی که مثل فسیل و درخت بود که پوسیده بود و از درون خراب و بیرون سبزی داشت از آن فسیل تبدیل به یک ستون قدرتمند می شود و محکم و مستحکم که هم خودش را نگه می دارد و هم به دیگران کمک می کند.

نویسنده:همسفر فرزانه ( لژیون سوم )
تهیه و ویرایش: همسفر مهسا (لژیون سوم)
تنظیم: همسفر لیلا
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: خلاصه سی دی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهسا (لژیون سوم) دوشنبه 31 شهریور 1399 16:34
خدا قوت فرزانه جانم بسیار عالی بود استفاده کردم
اکرم لژیون یکم چهارشنبه 26 شهریور 1399 17:00
خدا قوت عزیزم
مونا چهارشنبه 26 شهریور 1399 11:11
خدا قوت . ممنون
همسفراعظم لژیون ۸ چهارشنبه 26 شهریور 1399 00:46
سپاس از خانم فرزانه عزیز..انشالله همیشه تو دوراهی های زندگیتون بهترین رو انتخاب کنید...با آموزشهای کنگره
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات