گفتگو با همسفر لیلا - مسئول وبلاگ همسفران
یکشنبه 9 شهریور 1399 ساعت 11:20 | نوشته شده به دست همسفر آزاده | ( نظرات )
آرام و به موقع در جلسات شرکت میکرد و هیچ وقت غیبتی نداشت . او به همراه مسافرش که 3 سال تخریب شیره تریاک داشت به کنکره آمده بود و با کمک راهنمایی خانم سحر به رهایی رسید. به یاد دارم در طول سفر اول تمام تمرکزش را روی خودش گذاشته بود به طوری که بعد از اتمام سفر اول و ورود به سفر دوم بعد از گذشت چندماه در آزمون کمک راهنمایی قبول شد.
ایشان بعد از رهایی مسافرش در کنگره باقی ماند و مسئولیت وبلاگ همسفران ستارخان را به عهده گرفت و از آن روز به بعد وبلاگ رنگ و بوی دیگری گرفت و بیش از پیش مطالب به روز در سایت قرار داده شد و همسفرها بیشتر در این امر مشتاق شدند و کمک کردند.
همین امر سبب شد با ایشان مصاحبه دلنشینی را ترتیب بدهیم که در ادامه باهم میخوانیم:

خانم لیلا قبل از هر چیز هفته سایت و بهتون تبریک  و خداقوت میگم ،خدمت در سایت بسیار نامحسوس و ناپذیراست از شروع کار خود در سایت برایمان بگویید؟
سلام لیلا هستم یک همسفر، خیلی ممنونم  من هم هفته سایت را به همه خدمت گذاران این عرصه تبریک میگویم امیدوارم برکت این خدمت در زندگیشان جاری باشد. حقیقتا زمانی که من شروع به خدمت در سایت کردم در عمل انجام شده ای قرار گرفتم ، مسئول سایت آن زمان خانم الهام از من خواستند که اگر امکان دارد خلاصه گزارش لژیون را نت برداری کنم و به ایشان تحویل بدم، من هم روی کاغذ خلاصه لژیون را نوشتم ، خواستم تحویل بدهم ولی با خودم گفتم خانم الهام چه کار پر زحمتی دارند بهتر است که  تایپ کنم و بعد  برای ایشان بفرستم، زمانی که مطلب تایپ شده خودم را توی سایت برای اولین بار دیدم کلی ذوق کردم و از آن روز به بعد سعی کردم باز هم مطلب برای سایت ارائه بدهم.

از دنیای قبل کنگره و نوع نگاه گذشته و تفکر خود بگویید؟
قبل از کنگره در دنیای تاریک جهالت خود به سر میبردم و زندگی را نوعی جبر میدانستم و پذیرفته بودم که قسمت من هم داشتن یک همسر مصرف کننده است اما با ورود به کنگره و دریافت آموزشها کامل مفاهیم در ذهن من دگرگون شد و الان دنیا با همه سختی هایش برای من زیبا و روشن است. و تمام تلاش خود را میکنم که روشن نگه اش دارم و وارد تاریکی نشوم.این تلاش کردنم را دوست دارم.

مرزها را در کنگره چگونه احساس میکنید؟!

در کنکره حد و مرز همه چیز مشخص است، و هر کس فراتر از حد تعیین شده حرکت کند به صورت خودکار از گردونه کنگره خارج میشود، هرکس حدود و قوانین را رعایت کند به مرکز گردباد سبز کنگره نزدیک میشود و اوج میگیرد، من به عنوان یک رهجو یا یک خدمتگزار همیشه سعی کردم از مرزها پاسداری کنم و پایم را فراتر از چیزی که برایم تعریف شده نگذارم. چون کنگره در وجود من نهادینه شده است و نمیتوانم تصور کنم روزی در کنگره نباشم. پس تمام تلاشم را میکنم که حرمت و قوانین را رعایت و مرزها و حدود را حفظ کنم. تا خودم در این مکان امن باقی بمانم.

بیشترین حال خوش را از کدام خدمت در کنگره یافتید؟!
خدمت در سایت برایم حال خوشی به همراه دارد، هر زمان که دلنوشته ای را بارها میخواندم انگار پای صحبت آن همسفر نشسته ام و با خنده های او خندیدم و با بغض هایش  چشمانم پر از اشک شد ، یا زمانی گزارش لژیونی را بارها ویرایش میکردم که در سایت بگذارم گویی در آن لژیون نشسته ام و در حال یادگیری بودم، حتی از سخنان کمک راهنمای آن لژیون نت برداری میکردم. یا زمانی که سایت اختلال داشت ساعت کوک میکردم که 4 تا 5 صبح مطلب روی سایت بگذارم آن بیدار شدن از خواب هم برایم شیرین بود. لحظه به لحظه اش به من حس خوب میداد که بسیار شیرین بود.

معنای خدمت و نگرش خود را بگویید؟!
خدمت کردن بار معنوی زیادی به همراه دارد، خدمت یعنی رسیدن به حال خوب، خدمت یعنی با یک کار کوچیک تو لبخندی روی لب کس دیگه ای بنشیند، خدمت یعنی تلاش کنی تا یک نفر به ارامش برسد، شاید در ظاهر برای دیگران کار میکنی اما در باطن قضیه برای خودت کاری انجام داده ای، همه اینها به خودت ارامش میدهد و به خودت خدمت کرده ای.

به نظر شما سکوی پرتاب  در کنگره چیست؟!
سکوی پرتاب در کنگره برای هر شخصی خدمت کردن است، باید در کنگره بازیگر باشی، تماشاچی بودن بس است، تا کی بیاییم روی صندلی بنشینیم و برویم، باید مثل رود در جریان باشیم و باعث جریان و جوشش در بقیه همسفرها شویم. تا همگی به حال خوش برسیم . وقتی حال من در کنکره خوب باشد و انرژی بگیرم این انرژی به زندگی شخصی من هم نفوذ میکند و میتوانم زندگی آرامی را داشته باشم.چرا بعد از رهایی در کنگره ماندگار شدید؟!
روزی که به کنگره آمدم برای درمان اعتیاد همسرم بود، بعد از مدت کوتاهی که اموزشها را دریافت کردم، دیدم چه قدر ایراد در من وجود دارد و چه قدر زمان میبرد که اصلاح شود در نتیجه در کنگره ماندم برای ساختن نفس خودم با تمام تخریب هایی که داشتم، چون مسافر من در زندگی به واسطه اعتیادش که کوتاه مدت بود تخریبی در من ایجاد نکرده بود اما من با منیت و خودخواهی که داشتم باعث تخریب خودم شده بودم و الان وقت اش بود که خودم را درمان کنم
یک کلام: برای ادامه درمان خودم در کنگره باقی ماندم نه درمان مسافرم! در ادامه هم با خدمت کردن کمک کنم که بقیه همسفرها هم به خودشان کمک کنند.

حاشیه در کنگره چیست و چه تاثیری از نگاه شما در سفر افراد دارد؟!
حاشیه یعنی دوربین ات روی دیگران باشد و چیزهای اصلی را نبینی، زمانی که به اصل آموزش کنگره که درمان اعتیاد و به تعادل رسیدن است توجه نکنیم و فقط به جزییات و حواشی بپردازیم وارد فاز معرکه گیری میشیم و از اصل قضیه دور میشوم و به صورت کاملا نامحسوس از کنگره به بیرون پرتاب خواهیم شد. درنتیجه سفر اول را به خوبی تمام نمیکنیم و در سفر دوم هم با کوهی از مشکلات باقی می مانیم که قادر به حل کردن آنها نیستیم چون تمام حواسمان به حواشی و حرفهای دیگران بوده است و حرفهای راهنمایمان را گوش نداده ایم.

خدمت در سایت بر خلاف ظاهرش بسیار زمان بر بوده و از طرفی مخاطب دیده نمیشود پس کسب انرژی برای ادامه از کجا می آید؟
همین طور است، خدمت در سایت نیازمند دقت بسیار و زمان و تلاش زیادی است، درست است شاید خیلی از همسفرها اعضای سایت را نشناسند چون چراغ خاموش فعالیت میکنند اما مهم دیدن و شناخت همسفران نیست، اصل این خدمت اول اموزش برای خود و دوم استفاده افراد دیگری است که به واسطه یک کلام ما در هر کجای دنیا ممکن است با کنگره اشنا شوند و زندگی شان عوض شود، تصور اینکه در این حیات با کلام و یا خدمت من یک نفر با کنگره اشنا شود و رها شود بسیار لذت بخش بوده و باعث شادمانی من میشود. چون من هم با خواندن یک دلنوشته با کنکره آشنا شدم و راهم را پیدا کردم.
در درجه دوم با دادن نظرات به پیامهای ارسال شده حتی یک خداقوت حس خوبی در دل نویسنده ایجاد میشود و سعی میکند که پیامهای بهتر و مفیدتری در سایت بگذارد و این چرخه ادامه دارد.

تاثیر خدمت در سایت بر روی شخص شما چه بوده است؟!
راستش من ادم کم حرفی بودم  و شاید زیاد با دیگر همسفران نتوانسته بودم ارتباط نزدیکی برقرار کنم ، خدمت در سایت باعث شد به واسطه لژیون خدمتگذار هر هفته سایت،  اول با کمک راهنماها ارتباط نزدیک تری برقرار کنم بعد تمام رهجو های آن لژیون را بشناسم و بدانم که کی هستند، احساس نزدیکی بیشتری به همسفرها دارم و ارتباطم با آنها بهتر شده چون تک تک انها را دیگر میشناسم.
از نظر بار اموزشی: با ویرایش خلاصه سی دی ها، دلنوشته ها، دستورجلسات و ... بیشتر از یک رهجو معمولی در کنکره تحت اموزش هر روزه بودم و خب این به جز توفیق الهی چیزی برای من نبود.

ممنونم خانم لیلا که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید در اخر کلامی دارید میشنویم؟
خواهش میکنم، در آخر میخواهم بگویم از نوشتن درد و دلهای خود واهمه نداشته باشید. شاید کسی با خواندن دلنوشته شما به زندگی اش امیدوار شود و شروع به حرکت برای درمان کند. پس اگر با این دید جلو برویم شاید بتوانیم زندگی یک نفر را که نمی شناسیم نجات بدهیم و چه حسی قشنگ تر از آوردن یک لبخند بر روی لب دیگران.شاید بگویند شبکه ای مجازی است ولی از هر حقیقتی که دیده ام حقیقی تر و واقعی تر است . چون سرنوشت زندگی من با خواندن یک دلنوشته تغییر کرد.
در پایان هفته سایت و به خدمت گذارن تمامی شعب کنگره 60 تبریک میگویم. و خداقوت میگویم که به همسفران فعال شعبه ستارخان که بسیار زحمت و تلاش های فراوانی را در جهت خدمت به سایت داشتند.مصاحبه کننده: کمک راهنما همسفر آزاده
تایپ: همسفر لیلا
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 26 شهریور 1399 09:38
سلام،،،،،لیلا جان خدا قوت عالی بود خسته نباشی هفته سایت تبریک میگم به همه عزیزان در گنگره و شما،،،،،،،ارزوی توفیقات روز افزون برای شما دو عزیز دارم ،،،
همسفر مهسا (لژیون سوم) سه شنبه 18 شهریور 1399 02:29
خانم لیلای عزیزم
من به شخصه شاهد زحمات شبانه روزی شما هستم و بابت این خدمت پاک و زیبا قدردان زحمات شما هستم امیدوارم برکت این عمل نیک در زندگیتون جاری و ساری باشه.
سه شنبه 18 شهریور 1399 00:15
بسیارسپاسگزارم خانم لیلای عزیزم..قطعا زحماتتان پاداشی عظیم دارد..زندگیتان سرشار از نگاه خدا
مونا دوشنبه 17 شهریور 1399 21:45
خانم آزاده عزیزم بسیار دلنشین بود . امیدوارم همواره شما و خانم لیلای مهربان را موفق و با نشاط ببینم و از شما درس بگیرم . پرتلاش و صبور و با محبت هستید .
شهناز لژیون‌۵ ستارخان جمعه 14 شهریور 1399 14:26
بانوی دوست داشتنی و گرامی موفق باشی عزیزم
همسفرسعیده چهارشنبه 12 شهریور 1399 11:03
خانم لیلای عزیز، از اینهمه همت و بزرگواری، سپاسگزارم
نازی (لژیون ۵) سه شنبه 11 شهریور 1399 11:36
لیلای عزیز همیشه موفق باشی ، لذت خدمتهایی که در کنگره انجام میدی گوارای جودت
فاطمه لژیون پنجم سه شنبه 11 شهریور 1399 00:10
خانم لیلا خداقوت بسیارعالی بود
واین هفته روبه همه عزیزان تبریک میگم
همسفر فرزانه لژیون سوم دوشنبه 10 شهریور 1399 22:41
خدا قوت به خانم لیلا عزیز ، سپاس از شما برای که در سایت فعالیت دارید
مونا دوشنبه 10 شهریور 1399 13:29
خانم لیلای عزیز بسیار دلنشین بود . با سپاس فراوان از همه عزیزانی که در سایت خدمت می کنند .
همسفر معصومه لژیون یکم یکشنبه 9 شهریور 1399 23:27
خداقوت به خانم لیلا و خانم آزاده عزیز. و این هفته رو به شما عزیزان فعال تبریک میگم.
اکرم مسافر نیکوتین .. یکشنبه 9 شهریور 1399 23:13
عالی بود خانم لیلا جانِ مهربان و ساعی خدا قوت ..
با تشکر ویژه از خانم آزاده عزیز..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic