گفتگو با کمک راهنمای محترم - همسفر سحر
پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 17:13 | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

او آرام و به موقع در جلسات شرکت میکرد . به یاد دارم هیچ وقت غیبتی نداشت حتی با وجود بارداری تا لحظه آخر در تمامی جلسات و لژیون ها شرکت میکرد. با چهره زیبا و دلنشین اش با هر کلامی که منتقل میکرد به دل همگان می نشست. سرشار از دانسته ها بود زیرا با وجود سن بسیار کم اش بیش از 17 سال است که در کنگره حضور دارد. بسیار دانا و فهمیده و در عین حال بسیار در امر لژیون داری موفق بود.
همسفر سحر را میگویم؛ ایشان در سنین کودکی به همراه پدرش (15 سال تخریب مصرف تریاک ) و مادرش و خواهر بزرگترش وارد کنگره 60 شدند. کمک راهنمای ایشان سرکار خانم شانی بودند .
 بعد از رهایی پدر هر چهار نفر کمک راهنما شدند و در کنگره خدمت کردند. سپس ایشان با یکی از سفر دومی های کنگره ازدواج موفقی داشتند . همسر ایشان هم مصرف 8 سال کراک داشتند که الان حدود 8/5 سال است که آزاد و رها هستند.  همین امر سبب شد با ایشان مصاحبه دلنشینی را ترتیب بدهیم که در ادامه باهم میخوانیم.
سلام خانم سحر ممنونم که دعوت مصاحبه مارا پذیرفتید؛ لطفا از اوایل ورود خود و جذب شدن شما به کنگره توسط  پدر و مادر خود  بگویید؟
خوب در ابتدا به دلیل داشتن تجربه های ناموفق در عدم درمان اعتیاد پدرم در سایر انجیوها نمی توانستم به کنگره اعتماد کنم ولی در ادامه با دیدن تاثیر آموزشها در رفتار پدر و مادرم و همینطور عدم میل به مصرف مواد مخدر در پدرم نسبت به کنگره دیدگاهم عوض شد و به کنگره ۶۰ جذب شدم.

به مرور با حضور در کنگره نگاه شما چه تغییری داشت؟
در کنگره همه به قدری تغییر میکنند که گاهی خیال میکنیم آدمی که قبلا بودیم را اصلا نمیشناسیم.
به طور مثال خود من نگاهی که نسبت به مصرف کنندگان داشتم این بود که افراد بی مصرف و خودخواهی هستند ولی در ادامه با آموزشهای کنگره ۶۰ متوجه شدم که مصرف کنندگان هم مانند بقیه احساسات دارند و فقط مشکل عدم اختیار در احساسات خود دارند. و یا اینکه نسبت به همه آدمها بی اعتماد و گاهی از همه متنفر میشدم که این دیدگاه هم با آموزش در کنگره کاملا تغییر کرد.

از لژیون خود و حضور داشتن با شرایط خاص بارداری و سختی هایش بگویید؟
خوب من از اینکه فرصتی دارم که در کنار همسفران عزیز بتوانم آموزش بگیرم بسیار لذت می برم و خداوند را شکر می کنم که هم چنین فرصتی را به من داد. 
اما در مورد بخش دوم سوال که مربوط به حضور در لژیون  در دوران بارداری من بود باید بگم که  سختی زیادی برای من نداشت و از این که در این مدت در کنگره حضور داشتم خوشحالم و افتخار می کنم.

جذب شدن به لژیون در اوایل ورود افراد کمی سخت به نظر می آید به نظر شما علت چیست؟
علت اینکه شخص در ابتدای ورود نمی تواند به لژیون خیلی خوب جذب نمیشود به نظر من این است که می خواهد در مقابل این که نظم پیدا کند مقاومت از خود نشان بدهد و این هم در واقع خواست نیروهای بازدارنده است که بی نظمی ایجاد شود.  لژیون یک سیستمی است که  انسان را ناخودآگاه وارد نظم می کند و طبیعی است که شخص در ابتدای ورود خود مقاومت نشان دهد و دیر جذب شود.

از دیدگاه شما چه چیزی می تواند به همسفری که مسافرش در اواسط سفر،نمی آید کمک کند؟
چیزی نیست جز صبر و متانت و همینطور عشق نسبت به مسافر و ایمان  به آموزش‌ها و راه کنگره ۶۰ است که  البته انجام این موارد بسیار سخت هستند اما در صورتی که همسفر این نکات را رعایت کند قطعاً به نتیجه مناسب میرسد.

حکم ورزش برای یک همسفر چیست؟
 میدانیم که سیستم ایمنی از طریق بی سیم و باسیم می‌تواند آسیب ببیند و همینطور از طریق بی سیم و باسیم میتواند ترمیم شود خوب ورزش یکی از کارهایی هست که می تواند به بهبود عملکرد سیستم ایکس از طریق باسیم کمک کند بنابراین برای بهبود همسفران ورزش کردن لازم است.

به یاد دارم که یک هفته مانده به زایمان خود در کنگره حضور داشتید، علت مرخصی نگرفتن در آن شرایط چه بود؟
همین طور که گفتم من از حضور در کنگره بسیار لذت می برم و عاشقانه به کنگره آمدن خود ادامه می دهم و در آن شرایط هیچ چیزی جز آمدن به کنگره و تشکیل لژیون من را خوشنود نمیکرد و و برایم سپری کردن دوران بارداری را راحت تر کرد.آیا پس از کمک راهنمایی تفاوتی در زندگی خود به واسطه ی این خدمت احساس کردید؟
بله البته مگر می شود که کسی متوجه تغییراتی که در زندگی خود به وجود می‌آید نشود. اگر شخصی وارد این مرحله از خدمت می‌شود قطعاً به دیدگاهی دست پیدا می‌کند که می‌تواند درد و مشکلات افراد را ببینند و این نعمت بزرگی هست، چرا که خیلی از افراد قادر به تشخیص و دیدن مسائل و مشکلات دیگران نیستند.

در خانه و خانواده ای که پدر،مادر،همسر شما همه در کنگره آموزش دیده اید،فکر میکنم احساس متفاوتی جریان داشته باشد و نقاط مشترک زیادی یافت میشود از آن حس و حال بگویید؟!
این که همه افراد خانواده من در کنگره حضور داشته اند و هر کدام تجربه لذت بخش کمک راهنمایی را داشته اند بسیار زیبا است چرا که در منزل هر موقع هرگاه صحبت شود و درد و دلی شود همه حرف یکدیگر را درک خواهیم کرد و نگران این که و بقیه افراد خانواده چه واکنشی و یا چه برداشتی از صحبت های ما خواهند داشت نداریم .در ادامه این نقطه مشترک باعث ایجاد تفاهم های بسیاری در بین ما شده است.

 به یادماندنی ترین و با ارزش ترین درسی که از راهنمای خود آموختید چه بود؟
بهترین درس که از راهنمای عزیزم سرکار خانم شانی گرفتم این بود که عشق و محبت بالاترین و ارزشمند ترین چیز دنیا است و برای اینکه عشق و محبت خود را نثار دیگران کنم لحظه ای درنگ نکنم راهنمای عزیزم دارای عشق محبت زیادی هست و به واسطه این محبت توانست به من و و سایر افراد کمک کند و ویژگی دیگری که در ایشان دیدم این بود که بسیار انسان دلسوز و بخشنده هستند برای ایشان آرزوی سلامتی و سربلندی دارم و این هفته را به ایشان تبریک می گویم از ایشان سپاسگزارم که آغوش خود را برای من و افرادی امثال باز گذاشتند.

کدام پیام را در کنگره بیشتر دوست دارید؟چرا؟
این پیام  که ابتدای وادی دهم آمده   با عنوان "شهر به یکباره به طغیان دچار می گردد اما نسیم آرام الله پس از چندی در تمام آبادی ها کم می شود..." او را بسیار دوست دارم و از آن الهام میگیرم این پیام برای من بسیار امیدبخش در روزهای سختی و ناراحتی می باشد و این وعده را به خود می دهم که نسیم آرام الله روزی  در آبادی های من وزیده می شود.

زیباترین حس که در کنگره جریان دارد برای شما کدام است؟
حس خدمت به سایر انسانها و همدردی و محبت به آنها بسیار برای من از زیبا هست چراکه در هیچ کجای جامعه همچین حسی و رفتاری وجود ندارد. افراد در کنگره ۶۰ می بخشند اما توقع بازگشت ندارند و این الگویی است که جناب مهندس دژاکام برای همه ایجاد کردند.

از ورود و جذب خود به لژیون سردار بگویید؟
من این را در کنگره آموزش دیدم که کسانی خدمتگذار واقعی هستند  از جان و مال خود در این راه نثار می کنند و خیلی دوست داشتم که زودتر به این جمع می پیوستم.باید بگویم که حضور در لژیون سردار برای من در زندگی بسیار پر برکت بوده است و خدا را شکر می کنم که همچین فرصتی در اختیار من گذاشته است.

فرض را بر این بگذارید که در برنامه ای صدای شما به گوش همگان در دنیا می رسد،چه می گویید؟ و در پایان سخنی دارید بفرمایید.
سلام به همه عزیزان دوستان می خواهم به شما بگویم که اعتیاد درمان دارد دیگر نگران اعتیاد خود و عزیزانتان نباشید تنها کاری که می کنید خود را به کنگره ۶۰ برسانید و سر تا پا گوش به فرمان راهنمای خود باشید در نهایت نتیجه رضایت بخش این فرمانبرداری را خواهید دید.
درپایان از همه شما سپاسگذارم که به صحبت های من گوش کردید.

کمک راهنمای محترم همسفر سحر (لژیون دهم)
سوالهای مصاحبه: کمک راهنما همسفر  آزاده
تهیه و تنظیم: همسفر لیلا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سعیده لژیون پنجم سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 01:48
مطالب بسیار دلنشین بود ممنون خانم سحر
یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 19:53
سلام ممنون از صحبتهای قشنگ خانم سحر
زهرا (لژیون دهم ) شنبه 27 اردیبهشت 1399 14:26
سلام ممنونم از خانم سحر صحبتهاتون عالی و خیلی دلنشین بود پیام های امیدوار کننده برای من سفر اولی عالی بود امدوارم بتونم کاربردیش کنم عزیزم بهترینها رو برات ارزو میکنم موفق باشی ،،
و همنون از شما خانم لیلا خیلی خوب بود موفق باشی عزیزم ،،
همسفر اکرم لژیون یکم مسافر نیکوتین جمعه 26 اردیبهشت 1399 15:55
خانم سحر عزیز عالی بود ..استفاده کردم ممنون
خدا قوت به خانم آزاده و خانم لیلا عزیز
همسفر شراره لژیون یکم جمعه 26 اردیبهشت 1399 14:05
خیلی عالی بود روز و هفته راهنمارو به همه راهنما های عزیز تبریک می کم همچنین به راهنمای قشنگ خودم خانم سمیه
مونا جمعه 26 اردیبهشت 1399 11:48
خانم سحر عزیز هفته راهنما بر شما بزرگوار گرامی باد . درس بزرگ شما در این نوشته برایم این بود که عشق و درک کردن دیگران و خدمت خود بزرگترین پاداش تلاش ماست در راهی که پیش رو داریم . سپاس . در ادامه از خانم لیلا برای زحمات فراوانشان برای جمع آوری این مطالب آموزنده تشکر می کنم .
نازی (لژیون ۵) جمعه 26 اردیبهشت 1399 11:00
خانم سحر عزیز ممنون بابت پیام های بسیار ارزشمندتون ، بهترینها رو براتون آرزو میکنم ❤
ربابه جمعه 26 اردیبهشت 1399 03:29
سلام من یکی از رهجوهای خانم سحر هستم واقعا خانم سحر بهترین راهنما هستند در طول این چند وقت دلسوزانه وبامحبت صبورانه به حرفایمان گوش می دهند اموزشهایی که می دهند همه شان واقعا کاربردی است از زحماتی که برای من کشیدند تشکر می کنم روزراهنماروبه راهنمای مهربونم وهمه راهنماهای کنگره 60 تبریک عرض می نمایم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic