گفتگو با همسفر اکرم - راهنمای سیگار
یکشنبه 31 فروردین 1399 ساعت 02:09 | نوشته شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
با  لبخندی شیرین و چهره ای آرام همیشه اولین نفر او را زودتر از بقیه در شعبه میدیدیم . بدون هیچ چشمداشتی خالصانه خدمت میکرد. همسفرها همه او را دوست داشتند. از همان ابتدا که وارد کنگره شد به طور عجیبی با کنگره انس پیدا کرد، گویی میدانست در چه مکانی قدم گذاشته است. و بابت لحظه به لحظه بودنش در کنگره و نفس هایی که در این مکان امن میکشید خداوند را شکر میکرد.
همسفر اکرم بعد از خدمتهای زیادی در کنگره،  الان کمک راهنما لژیون ویلیام وایت است. او با 5 سال تخریب قلیان سفر نیکوتین خود را آغاز کرد و 10 ماه 15 روز سفر کرد و الان از آزادی و رهایی او 10 ماه میگذرد. با او کمی به صحبت نشستیم تا بدانیم علت این حال خوش و لب خندان چیست.
از روزهای اول ورود خود به کنگره بگویید،چه نگاهی به کنگره داشتید؟
آن روزها حال غریبی داشتم ، ناامیدی به خاطر بودن سالها در کنار یک مسافری که بارها اقدام به ترک مواد کرده بود و هر بار شکست می‌خورد، ولی حسی داشتم که این مکان جایی امن است،  زیرا همدردان زیادی در آنجا بودند آغوش باز مرزبانان و مشاوران تازه وارد خونی تازه به رگهایم تزریق میکرد، و من خیلی زود جذب این سیستم شدم ..

به مرور با حضور داشتن در کنگره آیا نگاه شما تغییر کرد؟
خیلی زود ایمان پیدا کردم که کنگره مرهم دردهایم می باشد ، وقتی دیدم که هیچ کس مرا قضاوت و  سرزنش نمی کند ،از همه مهمتر اینکه محبت ها و راهکارهای راهنمای عزیزم مرهمی بر روی زخم‌های عمیق و کهنه ام شده بود ... بهترین اثری که در زندگی من داشت این بود که من مسئول خودم ،اعمالم و گذشته ام  می باشم. دوربین را از روی مسافرم  و دیگران بر روی خودم برگرداندم و همین باعث شد که روز به روز نگاه من به جهان درونی و بیرونی ام ،  عمیق تر و کامل تر شود.

از سفر نیکوتین خود یک خاطره برای ما بگویید؟
بعد مدتی که از ورودم به کنگره می گذشت ، اولین بار اسم لژیون ویلیام وایت را شنیدم ، آن روز  دستور جلسه سیگار بود و استاد جلسه درباره مضرات نیکوتین و چگونگی حل صورت مسئله سیگار و اهمیت آن صحبت می کرد و من ، تازه فهمیدم که قلیان هم جزو نیکوتین های پرخطر می باشد ، که باید درمان شود.  از اینکه یک کار ضد ارزشی است به فکر فرو رفتم و تصمیم گرفتم حالا که مسیر به این خوبی برایم فراهم شده ، بهره‌مند شوم .
وقتی وارد لژیون شدم از اینکه از یک منبع دیگر هم بابت آموزش های ناب کنگره تغذیه می شوم بسیار خوشحال بودم و وقتی اعلام سفر هم لژیونی  هایم را مبنی بر مصرف یک پاکت سیگار یا چندین قلیان در طی روز شنیدم ، و حال خوب آنها را می دیدم ،  بیشتر مشتاق شدم  برای شرکت در لژیون . سفرم را با  استفاده از متد  D.S.T همراه با  نیکوتین خوراکی به جای نیکوتین  کشیدنی شروع کردم و  خدا  را شکر ، سفر خوبی را در کنار راهنمایی عزیزم سرکار خانم شهلا داشتم  و بعد از ۱۰ ماه و نیم سفر با دستان پرتوان استاد بزرگوار آقای امین دژاکام رها شدم. جذب شدن به لژیون ویلیام وایت کمی سخت به نظر می آید به نظر شما علت چیست؟
 به  نظر من علت مهم در این مسئله ، نوع نگاه های اطرافیان  می تواند باشد ، و اینکه منِ مصرف‌کننده نیکوتین ، از عمق تخریب های که در جسم و فیزیولوژی و روان و جهان بینی ام وارد کرده ام ،  آگاه نیستم .
به همین دلیل احساس نیاز برای سفر ندارم . در جامعه ما خانم ها خیلی زیر نگاه هستند ، و مورد سرزنش قرار می گیرند و در کل با رواج  بیشتر مصرف سیگار و قلیان بین خانم ها  ، احساس میکنم ضدارزشی بودن این مسئله آشکار نیست ، همین نکته سنجی بنیان کنگره مبنی بر اینکه باید ده ماه از حضور همسفران در شعبه بگذرد دلیل اهمیت و آشنایی همسفران با این لژیون آموزشی و بهره مندی آنان از این بستر با ارزش می باشد ..

در اوایل ورود به کنگره کمی حرکت و حضور داشتن برای همسفرها سخت است ،به نظر شما چه چیزی می تواند به آنها کمک کند؟
ایجاد امید در دل آنها به وسیله محبت و دلگرمی های راهنما و هم لژیونی ها ،در اختیار قرار دادن  تجربیاتمان ،  با زبان کاملاً ساده روان و صمیمی ، به آنها بگوییم که ما هم  همین مراحل و روزها را طی کرده‌ایم و گوشی شنوا بدون قضاوت و سرزنش باشیم برای آنها ،  و از نصیحت کردن آن بپرهیزیم به آنها امیدی بدهیم که به زودی به حال خوش ما خواهند رسید. 

از نظر شما ورزش کردن چه کمکی به یک همسفر میتواند داشته باشد؟
 همیشه از قدیم هم می‌گفتند عقل سالم در بدن سالم است  , ورزش باعث ایجاد حال خوش می‌شود،  به دلیل تنظیم شدن هورمون های درونی مثل آدرنالین ، سروتنین میشود و اینکه وقتی در تیمی قرار می‌گیریم ، حس وظیفه شناسی در ما بوجود می آید  و  احساس  ارزشمندی می کنیم‌ . خدمت و همکاری در تیم به ما انگیزه می دهد و از همه مهمتر ورزش در پارک طالقانی ساعاتی بسیار خوب برای بودن در کنار همسفران دیگر و مسافرم به من اعتماد به نفس و حال خوب می دهد. 

به یاد دارم که دختر و عروس خود را به عنوان همسفر به کنگره آوردید، چه احساسی دارید که خانواده ی خود را کنار هم در حال سفر کردن میبینید؟
 بابت این نعمت بزرگ ،  بسیار  شاکر هستم،  که همه افراد خانواده ما از یک منبع مشترک موثق و رو به رشد تغذیه می کنیم ، که باعث می شود که  جهت‌ افکار و اندیشه ما یک سو شود،  درک متقابل یکدیگر و اینکه از راهکارهای  راهنماهایمان می‌توانیم هر مسئله‌ای که داشته باشیم را با نگاهی مهربانانه در صلح و آرامش در کنار یکدیگر حل کنیم.


آیا پس از راهنمایی در ویلیام وایت تفاوتی در زندگی خود به واسطه ی این خدمت احساس کردید؟

جایگاه ها بر اساس میزان رشد و آگاهی و خواسته ی قوی من را انتخاب می‌کند،  و این  احساس خود ارزشی به من می دهد ، و چه بسا خدمت در این جایگاه به کسانی که می‌خواهند از این مرحله عبور کنند خیر و برکتی را به زندگی من در درازمدت وارد می‌کند، و از همه مهمتر سطح آگاهی من که درباره نیکوتین بالاتر  رفته و نکات علمی و  چگونگی حل صورت مسئله را فهمیده ام ، می تواند کلام من را  نافذ تر و کارگشاتر کند .

مرزهای کنگره و مرزبانها چه چیزی را برای شما تداعی میکند؟
خدمتگزارانی  مهربان،  صادق و دلسوز که بدون هیچ چشم داشتی،  با همه ، افراد  با حس و حال ها و نوع نگرش های  متفاوت ، حس خوب می دهند و مانند سربازانی فداکار در تمام لحظات از مرزهای شعبه برای ایجاد فضای آرام و پر از نشاط و حرکت همراه با امنیت برای مسافران و همسفران فراهم می‌کنند ..

کدام پیام را در کنگره بیشتر دوست دارید؟ چرا؟
نوشتار کنگره حرمت کنگره ۶۰ ، زیرا به من درس زندگی را می‌آموزد ، و من را  متمرکز می‌کند ، که در چه جایگاهی هستم ،  بر اساس عمل کردن به  پیام ها مسئولیت پذیری را به من می آموزد ،  و قدرشناس بودن بابت ، بودن در این چنین مکان امنی و اینکه اطاعت از فرامین الهی مستلزم ، دوری از ضد ارزشها و بودن در مسیر ارزشها می باشد ..

زیباترین مثلث برای شما کدام است؟
 مهارت پیدا کردن در برقراری تعادل بین اضلاع مثلث آرامش که شامل : بخشش ، گذشت ، و احقاق حق می باشد . در درجه اول بیاموزم که اگر  اشتباهات و یا کم و کاستی داشته‌ام ، قادر به جبران آن از خودم  و اطرافیانم خواهم بود.  در طول زمان با فراگیری آموزش‌های کنگره از اشتباهات دیگران گذشت کنم ، و ببخشم آنها را ،رها کنم تا سبکبال شوم و رشد کنم ،و به مرور زمان و تجربه حالم خوب و خوبتر شود.  بتوانیم با بودن در مسیر صراط مستقیم در کمال آرامش به حقوقم در زندگی ام دست پیدا کنم . 

کلام آخر خود را بیان کنید؟
 بابت بودن در این مجموعه و سیستم پر از انوار الهی در کنار انسانهای وارسته و متعالی خداوند را شاکرم ،و از محبت ها و زحمات بی منت  شما سپاسگزارم و ایمان دارم که اثرات این خدمت صادقانه در زندگیتان ساری و جاری خواهد بود .  از وقتی که در اختیار من گذاشته اید کمال  تشکر را دارم..

مصاحبه کننده: کمک راهنما همسفر آزاده
تهیه و تنظیم: همسفر لیلا


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مینولژیون ۸ چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 15:57
خانم اکرم عزیز خدا قوت وتنتون سلامت خدا رو شکر که شعبه استاد معین پر از خواهر لژیونی پر انرژی پر توان است
همسفر زهرا، لژیون چهاردهم دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 15:31
بانو اکرم،خانوم اکرم،مامان اکرم جان،این لبخند رویِ لبتون وچشمایِ رنگیه پرازمهرتون من رو یاد اولین دیدارمون میندازه،که آبی بود رویِ آتش.الهییی که همیشه همینطوری پراز آرامش و حال خوب باشین.من خیلی دوستون دارم شمانمونه ی یک زنِ مقتدر،قوی و بااحساس هستین❤❤

خانوم لیلا جان ممنونم برای این مصاحبه ی دلنشین
زهره همسفر لوژیون چهارم شنبه 6 اردیبهشت 1399 03:08
خانم اکرم عزیز بسیار پرانرژی و دوست داشتنی هستن امیدوارم درراهشون موفق و پیروز باشن
همسفر عاصفه پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 19:27
خانم اکرم عزیزم، یک دونه ای
همسفراعظم لژیون 8 چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 13:09
انشالله همیشه در کمال آرامش بهترینها رو تجربه کنید
سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 19:19
عالی بودوخیلی پر انرژی
همسفر اکرم لژیون یکم مسافر نیکوتین سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 14:26
از لطف و محبتهای تک تک شما عزیزان و مخصوصا استاد و راهنمای گرانقدرم سپاسگزارم. هر کلام و محبتی که کردید مطمئنا در درون خودتون هست که دریافت میکنید ..ممنون از خانم آزاده عریز و لیلا خانم مهربان و زحمتکش ..خدا قوت
ریحانه همسفر لژیون چهارم سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 13:19
ای جانم دلم براتون تنگ شده
همسفر مرجان ، لژیون ۳ سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 11:46
بیشتر از همیشه دوسِت دارم مامان اکرم عزیزمممممم ؛ خداروشکر میکنم که مامانمی ، انشاالله منم بتونم در کنار شما بهترین ها رو یااد بگیرم
خدا قوت خاانوم لیلای عزیزم که دلم براتون خییییلی تنگه
همسفر میترا لژیون هشتم سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 10:00
خانم اکرم عزیزم واقعا لذت می برم ازقوی بودنتون شاد و پرانرژی بودنتون برای شما و خانواده عزیزتون آرزوی بهترینها رو از درگاه خدا دارم
همسفر سیمین لژیون ۵ دوشنبه 1 اردیبهشت 1399 16:41
خانم اکرم منکه عاشق آرامش چهره شما هستم پر از انرژی هستید خدا قوت
دوشنبه 1 اردیبهشت 1399 09:28
خانم اکرم منکه عاشق آرامش چهره شما هستم پر از انرژی هستید.خدا قوت
همسفر سمیه سلاطین. لژیون یکم دوشنبه 1 اردیبهشت 1399 08:17
سلام خانم اکرم عزیزم انشاالله هرچه سریعتر به جایگاه کمک راهنمایی برسید که واقعا برازنده شماست.
خانم لیلای عزیزم خدا قوت
همسفر فرزانه لژیون سوم یکشنبه 31 فروردین 1399 19:14
خدا قوت خانم اکرم عزیز
همسفر مهسا لژیون سوم یکشنبه 31 فروردین 1399 18:36
خانم اکرم عزیز خدا قوت هر وقت چهره ی پر نور شما رو میبینم یاد مادرم می اوفتم خدا شما و تمام مادران عزیز رو حفظ کنه.
خدا قوت مسیرتون سبز و رهایی و حال خوشتون مستدام
نازی (لژیون ۵) یکشنبه 31 فروردین 1399 14:52
خدا قوت خانم اکرم عزیز ، امیدوارم حال دلتون همیشه خوش باشه
همسفر معصومه لژیون یکم یکشنبه 31 فروردین 1399 11:05
بسیار عالی خانم اکرم، لذت بردم. از خانم آزاده و خانم لیلا هم ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات